Vyziva Nemcova

Recepty z melounu:
 
* Melounovo-jahodový sorbet – meloun, jahody, limetka, cukr (přiměřeně) – rozmačkat, smíchat a zamrazit. Vhodné je občas promíchat.
* Osvěžující melounovo-malinová limonáda – meloun a maliny rozmixujte a do takto připravené šťávy vymačkejte celý pomeranč a dolijte perlivou vodou. Limonádu můžete dozdobit například mátou či zbylými malinami.
* Melounové mojito – meloun rozmixujte, přidejte nakrájenou limetku, čerstvou mátu, třtinový cukr. Po okraj sklenice nasypte drcený led. Nalijte do sklenice světlý rum – v přiměřeném množství 😉 a dolijte sodou nebo jemně perlivou vodou. Sklenici ozdobte plátkem melounu a doplňte snítkou máty.
Vynecháním alkoholu se z tohoto koktejlu dá připravit stejně dobrá „virgin“ verze pro ty, co nechtějí alkohol jako já 🙂.
* Melounový salát se sýrem – cibuli nakrájejte na tenká půl kolečka, okurku i se slupkou nakrájejte na kostičky. Meloun naporcujte pomocí vykrajovátka na meloun a chilli nakrájejte na tenký plátky. Zalijte šťávou z limetky, javorovým sirupem, osolte (solte trochu míň, sýr feta je slaný dost), opepřete a pořádně promíchejte (nejlépe rukama).
K salátu pak přidejte nadrobený sýr feta (či jiný druh sýra), natrhaný koriandr a opečená dýňová a slunečnicová semínka.